Porady

Wypromuj się dzięki fotografii wizerunkowej

Sesje zdjęciowe to ważny element e-commerce i marketingu online. Dzięki nim wzmocnisz dobre zdanie na temat marki, przedstawisz siebie jako profesjonalistę oraz odpowiednio zaprezentujesz swoje produkty.

Alicja Krajewska

Junior Marketing Specialist
03.12.2020

Udostępnij

Zdjęcia wizerunkowe są istotne w budowaniu zaufania potencjalnych klientów i współpracy B2B. Packshoty natomiast musisz wykonać w celu prowadzenia swojego sklepu online.

Czym jest sesja wizerunkowa?

Zdjęcia pracowników, specjalistów i prezesów wykorzystywane do działań marketingowych w social mediach, na stronie www i nie tylko, to właśnie materiały wizerunkowe. Dzięki nim masz możliwość zaprezentowania siebie jako eksperta i profesjonalisty w swojej branży

Choć często lekceważone, sesje wizerunkowe są niezwykle ważne w prowadzeniu biznesu. Na każdej stronie internetowej powinna znajdować się sekcja “O nas”. To właśnie tam możesz przedstawić siebie i swój zespół.

Jak przygotować się do sesji wizerunkowej?

Zawód, jaki wykonujesz, będzie determinował charakter sesji oraz miejsce jej wykonania. Zazwyczaj zdjęcia są robione w studiach fotograficznych, aby nadać im profesjonalny wymiar. Wtedy zwykle wykorzystuje się białe, uniwersalne tło. Innym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęć w biurze, plenerze, kawiarni lub w domu (jeśli jest to miejsce pracy fotografowanego). 

Dostosuj ubiór do wizji, jaką mają przekazywać zdjęcia. Dobry fotograf na pewno pomoże Ci dobrać odpowiedni strój. Podpowie Ci również jakie emocje powinieneś pokazać na zdjęciach.

Przed sesją zbierz swoje inspiracje. W razie braku pomysłów na zdjęcia lub poczucia niedosytu, zajrzysz do wcześniej przygotowanych materiałów.

Zdjęcia wizerunkowe a marketing firmy

Zdjęcia wizerunkowe urozmaicą Twój profil firmowy w mediach społecznościowych i na stronie www. Posłużą również jako materiał do ulotek, plakatów i innych nośników promocyjnych. Instagram, Facebook oraz linkedin są dzisiaj niezbędnymi narzędziami, które w rękach dobrego specjalisty mogą zdziałać cuda.

Robienie zakupów online czy szukanie interesującej oferty firmy wiąże się z ryzykiem wybrania nieodpowiednich usługodawców. Jeśli chcesz wypaść w oczach klientów wiarygodnie, aby chętnie nawiązywali z Tobą współpracę, zaprezentuj firmę z jak najlepszej strony. Pomoże Ci w tym profesjonalna sesja wizerunkowa. Sylwetka konsultanta wzbudzającego zaufanie sprawi, że użytkownik skorzysta z Twoich usług.

Po co robić zdjęcia produktowe?

Branża e-commerce jest szczególnym obszarem, gdzie bez dobrych zdjęć produktowych nie możesz liczyć na wysoką sprzedaż. Klient nie ma możliwości obejrzenia produktu na żywo, co za tym idzie, chce zobaczyć jak najwięcej jego szczegółów. Dobrze wykonane zdjęcia produktowe to jeden z elementów wysokiej konwersji.

Zdjęcia lookbookowe szczególnie sprawdzają się w przypadku promowania marek modowych. Nadają charakter i wyróżniają firmę na tle konkurencji. Zdjęcia packshotowe prezentują cały produkt, najczęściej na uniwersalnym tle.

Jak zrobić profesjonalne zdjęcia packshotowe?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie byłoby – “Zleć sesję zdjęciową profesjonaliście”. Co zrobić, kiedy budżet nie pozwala na wynajęcie fotografa? 

Po pierwsze przygotuj uniwersalne tło w jednym kolorze (najlepiej białym). Ustaw produkt w taki sposób, aby były widoczne jego najważniejsze cechy. Użyj lamp i doświetl go równomiernie z każdej strony. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy wokół, aby nie rozpraszały Cię podczas pracy. Weź aparat lub telefon i zrób zdjęcie. Przy obróbce pamiętaj, aby zachować odpowiedni kontrast.

Zdjęcia produktowe w e-commerce

Zdjęcia produktów możesz wykorzystać na wiele sposobów. Przede wszystkim zamieść je w swoim sklepie wraz z opisami. Dodatkowo możesz dodać je na profile w social mediach (Facebook, Instagram, Youtube). Przydadzą Ci się również w kampaniach reklamowych np. na odzyskanie porzuconych koszyków (tak zwany remarketing) oraz innych promocjach asortymentu.

Podsumowując, zdjęcia są niezwykle ważne w promowaniu Twojego biznesu. Dobrze zaplanuj harmonogram i przebieg sesji wizerunkowej oraz odpowiednio przygotuj produkty do packshotów. Wszystkie materiały wykorzystasz w swoich działaniach marketingowych.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, napisz do nas. Wykonamy dla ciebie profesjonalną sesję produktową i wizerunkową oraz pomożemy Ci dobrać odpowiednią strategię marketingową.

Powrót do postów

Newsletter

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Polityka prywatności

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK