Powrót
Rockfield

Responsywna strona internetowa

Projekt oraz wdrożenie strony mobile first dewelopera premium.

Problematyka oraz cele

Potrzeba stworzenia strony internetowej mobile first wynikła z charakterystyki grupy docelowej, która najczęściej do przeglądania sieci wykorzystuje urządzenia mobilne takie jak telefon lub tablet. Projektowanie strony od wersji na telefon pozwoliło wprowadzić nowsze standardy mobilnego UX, które wcześniej były uzależnione od responsywności wersji desktop.

W wersji desktop, strona nie traci na funkcjonalności wersji mobilnej. Poruszanie się po treściach oraz wyszukiwanie ofert nie zmienia się, dzięki czemu zachowany jest spójny UX w momencie, gdy użytkownik korzysta z różnych urządzeń.

Wyszukiwarka ofert

Standardowa wyszukiwarka mieszkań została uproszczona do jednego parametru. Zakres wyznaczany jest za pomocą intuicyjnego suwaka, szczególnie często wykorzystywanego mobilnie.

Nawigacja

Częstym zabiegiem na stronach deweloperów było stosowanie podwójnego menu (oddzielnego dla dewelopera oraz dla inwestycji). Komplikowało to znacznie nawigację na urządzeniach mobilnych. Zastosowanie skrótu pozwoliło odseparować brand od stron inwestycji zachowując możliwość szybkiego powrotu do strony początkowej dewelopera.

Optymalizacja mobile first

Odpowiednie skompresowanie materiałów graficznych oraz oszczędność w stosowaniu skomplikowanych rozwiązań programistycznych przyspieszyły ładowanie się strony mobilnej oraz usprawniły nawigację. Szybkość działania jest kluczowa dla konwersji mobilnych wersji stron internetowych.

Referencje

Spodobał Ci się projekt? Szukasz Pomocy?
Napisz do nas

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Polityka prywatności

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK