Social

Jak pisać posty na Facebooku?

Prowadzisz konto na Facebooku? Zależy Tobie na dotarciu do jak największej grupy odbiorców? Zobacz co zrobić, aby odnieść sukces w Social Media.

Patrycja Świątek

Marketing Manager
01.07.2016

Udostępnij

Zasięg, jaki osiąga Twoje konto na Facebooku, zależy od kilku czynników. Jednym z nich są publikowane posty. To ich poprawność m.in. zdecyduje, do ilu osób trafisz ze swoim przesłaniem. Poniżej przedstawiamy porady, dzięki którym osiągniesz lepsze wyniki.

Idealna długość wpisu?

Tekstom internetowym nie poświęcamy dużo uwagi. Nikt nie czyta długich, nudnych postów. Treść wpisu musi być trakcyjna. Pamiętaj, aby pisać ciekawie, w angażujący sposób – tylko tak zainteresujesz i zatrzymasz odbiorców. Możesz też wzbogacić posty o emotikony.

Doprecyzuj grupę docelową

Co innego i w inny sposób powiesz do koleżanki, dziecka, czy starszej osoby. Podobnie jest z komunikacją na Facebooku. Poznaj swoich fanów (sprawdź w ustawieniach, kim oni są). Jeśli dopiero zaczynasz, określ, kto ma być odbiorcą. Musisz wiedzieć, do kogo mówisz, by odpowiednio sformułować przekaz.

Zadbaj o odpowiednią jakość publikowanych zdjęć

Jakość ma znaczenie. Nikt z nas nie lubi rzeczy, które źle wyglądają i są słabe w odbiorze. Czy lubisz oglądać filmy? Pewnie odpowiedziałeś, że tak. To wyobraź sobie, że siedzisz w wygodnym fotelu, masz wszystko, czego potrzebujesz, a film, który oglądasz ,okazuje się kompletną porażką. Okay, może i fabuła jest ciekawa, ale koszmarny obraz i ledwo słyszalny dźwięk, w ogóle nie pozwalają się na niej skupić! Teraz widzisz, jak ważna jest jakość. To ona decyduje o tym, czy odbiorcy chcą oglądać Twoje posty. Zadbaj o odpowiednie wymiary grafik w mediach społecznościowych i ich najwyższą jakość.

Zadbaj o dobór treści do tematu wpisu

Nie ma chyba nic gorszego, niż kiedy mówisz, a raczej piszesz na jakiś temat, a zdjęcie, obraz przedstawia coś zupełnie odmiennego. Twój odbiorca otrzymuje w tym momencie dwa sprzeczne ze sobą sygnały. Pamiętaj, żeby odpowiednio zestawiać treść z obrazem.

Dostosuj przekaz do grupy docelowej

Powody używania Facebooka są różne. Szukamy na nim rozrywki, ciekawych informacji, wiadomości, kontaktu ze znajomymi. Nie reklamy! Nikt nie wchodzi na niego tylko po to, żeby oglądać reklamy. Informacje o Twojej firmie mogą być naprawdę interesujące, jeśli skierujesz je do odpowiedniej grupy odbiorców. Nigdy nie mów do każdego. Spraw, by publikowane przez Ciebie treści odpowiadały na oczekiwania Twoich odbiorców.

Zweryfikuj cele swojej działalności

Twoi fani zignorują wpis, który będzie pozbawiony wyrazu, banalny i bez wyobraźni. Wstawiając post musisz wiedzieć, dlaczego to robisz i oczekiwać konkretnych efektów. Piszesz nie dla siebie, lecz dla swoich odbiorców. Zaplanuj swoje wpisy i je monitoruj. Twój plan może nie być na początku idealny, ale z miesiąca na miesiąc będzie coraz lepszy.

Podsumowując, kiedy układasz post na Facebooka, pamiętaj o tym: po co piszesz, co chcesz powiedzieć, do kogo, w jaki sposób i jakie mogą być tego skutki.

Powrót do postów

Newsletter

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Polityka prywatności

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK