Design, Porady

Strona internetowa, nowoczesna, dobra, czyli jaka?

Dla firm posiadanie strony internetowej stało się już koniecznością. To właśnie ona jest wizytówką firmy w świecie online. Sprawdź, z jakich elementów powinna się składać Twoja witryna w sieci.

052b
08.07.2016
Udostępnij

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – na pewno znasz to powiedzenie. Jest w nim sporo racji i ma swoje zastosowanie w świecie wirtualnym. Ile razy zdenerwowałeś się, wyszedłeś ze strony, bo źle działała? Znalezienie interesującej Ciebie informacji graniczyło z cudem? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco – to znaczy, że spotkałeś się ze złą stroną internetową. Tworząc coś, nie zapominaj o jakości. Pozbawienie jej strony – w imię niskiej ceny, czy stworzenia jej samemu, w domowym zaciszu, bez podstawowej wiedzy – może przynieś efekt zupełnie odwrotny, od zamierzonego. Sprawdź, na co musisz, zwróci uwagę, tworząc stronę www.

 

Responsywna

Po pierwsze musi być responsywna. Użytkownik internetu się zmienia, a wraz z nim tryb życia i przyzwyczajenia. Codziennie spędzamy około 6 godzin na korzystaniu z internetu. Do przeglądania stron www, czy mediów społecznościowych nie używamy już tylko desktopów. Jesteśmy mobilni, 51% Polaków ma smartfona. Za pomocą telefonu używamy internetu przez około 2 godziny dziennie. Responsywna strona to  taka, która dopasowuje się do różnej wielkości ekranów np. telefonu, czy tabletu.  Twoi klienci oglądają stronę, prowadzonej przez Ciebie firmy, również na telefonie. Kiedy nie jest ona odpowiednio dopasowana, korzystanie z niej staje się niekomfortowe. Dzięki responsywnej stronie nie tracisz klientów.

Przejrzysta

Kolejnym grzechem, którego nie możesz dopuścić się, na swojej stronie internetowej, to pozbawienie jej przejrzystości. Nieczytelna, przeładowana informacjami i grafiką witryna, nie zachęca do jej ponownego odwiedzenia. We wszystkim musimy mieć umiar. Dotyczy to też dodawania treści i obrazu na stronie. Poza nimi pamiętaj o pustej przestrzeni, strona musi oddychać 🙂 Na jej ocenienie potrzebujemy około XXXX minut. Zobacz, jak powinna wyglądać dobra strona, na której jest zachowana zasada przejrzystości.

Dopasowana do Twojej firmy

Produkując części do aut, nie umieszczasz na niej (mam nadzieje) kwiatków, pszczółek i robaczków, wesoło fruwających na podstronach  – no, chyba że je bardzo lubisz. Oczywiście z tym ostatnim żartuję. Treści, jakie są na twojej stronie, muszą być dopasowane do wizerunku firmy. Obraz i treść nie może być czymś zupełnie innym. Pomyśl, co chcesz powiedzieć o sobie i dopiero potem zamieść to na swojej witrynie. Z pewnością masz wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia, jednak nie możemy napisać wszystkiego w formie długiego wypracowania. Teksty nie mogą być za długie, bo nikt ich nie przeczyta. Jeśli zależy Ci na tym, aby ktoś się z Tobą skontaktował, pisz zwięźle, w odpowiedni sposób. Angażuj i dobierz odpowiednią warstwę wizualną.

 

Dane pochodzą z raportów:
Polska jest mobi 2015
strony www
https://mobirank.pl/2015/09/12/czas-spedzany-w-internecie-na-swiecie/

Powrót do postów

Newsletter

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK