Porady

SSL: Zadbaj o bezpieczeństwo w sieci

Zależy Ci na wiarygodności i lepszym pozycjonowaniu w sieci?
Poznaj narzędzie, dzięki któremu poprawisz zasięg strony.

Patrycja Lewandowska
Patrycja Lewandowska
16.08.2018
Udostępnij

SSL, czyli…?

Certyfikat, który zapewni bezpieczeństwo witrynie internetowej i ochroni Twoje dane osobowe. Widoczny w pasku przeglądarki protokół “https” przekonuje odbiorców o wiarygodności serwisu i gwarantuje im poufność przesyłanych informacji. Jednym z zaufanych wydawców SSL w Polsce jest CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji.

Trzy razy TAK

Zadajesz sobie pytanie, czy potrzebujesz SLL? Odpowiadamy: TAK. Jeżeli przynajmniej jedna
z poniższych opcji dotyczy Twojej działalności online, koniecznie rozważ instalację:

  • prowadzisz stronę internetową lub jesteś właścicielem działalności e-commerce;
  • zależy ci, żeby Twoje publikacje były wiarygodne;
  • udostępniasz drogą elektroniczną poufne informacje.

Co uzyskasz po instalacji certyfikatu?

Po pierwsze, lepsze pozycjonowanie strony w internecie. Google wyżej umieszcza strony posiadające certyfikat SSL.

Po drugie, wzrośnie zasięg oferowanych przez Ciebie usług. Witryny bez charakterystycznego “https” są rzadziej odwiedzane, ponieważ wydają się odbiorcom podejrzane i niebezpieczne. Informacja i braku zabezpieczenia w pasku wyszukiwarki wielu z nich odstrasza.

Po trzecie, działanie zgodne z prawem. Od 2018 r. RODO wymusza posiadanie certyfikatu. Właściciele serwisów online zobowiązani są zagwarantować swoim klientom poufność danych przesyłanych drogą elektroniczną.

Po czwarte, szyfrowane połączenia i pełna ochrona strony. SSL rejestrowane są na określoną nazwę domeny i zawierają szczegółowe informacje o tożsamości jej właściciela. Twoje dane zostaną zabezpieczone kryptograficznie.

Jak zainstalować SSL?

Instalacja certyfikatu SSL odbywa się inaczej na różnych serwerach. Przebieg procesu wdrożenia uzależniony jest też od rodzaju certyfikatu oraz od warunków jego wystawcy. Oprócz certyfikatu SSL będziesz musiał wprowadzić również certyfikat główny CA (tzw. Root) i pośredni (tzw. Inetrmediate).

Jeżeli nie wiesz jak poprawnie zainstalować SSL lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces aktywacji. Możesz na nas liczyć!

Trzy rodzaje SSL

Którego typu certyfikatu potrzebujesz? Jeżeli zależy Ci na podstawowej formie zabezpieczenia adresu, wybierz Domain Validation (DV).

W przypadku, kiedy chciałbyś być jeszcze bardziej wiarygodny i poddać weryfikacji nie tylko domenę, ale również firmę, rozważ instalację Organization Validation (OV). Tego typu SSL sprawi, że w pasku wyszukiwania pojawi się nazwa Twojej firmy.

Natomiast zaawansowane opcje, takie jak sprawdzanie statusu prawnego czy realnego prowadzenia działalności, zagwarantuje Extended Validation (EV).

Jeden certyfikat dla jednej domeny?

Pamiętaj, że jeden certyfikat obejmuje ochroną tylko konkretny adres www. Z myślą o właścicielach kilku domen, wprowadzono jednak trzy zabiegi: SAN – zabezpieczy nazwy alternatywne, czyli np. www.twojastrona.com.pl oraz twojastrona.com.pl. UCC – sprawi, że jeden certyfikat ochroni kilka domen tego samego właściciela, natomiast Wildcard uwzględni także wszystkie subdomeny dla wybranej domeny.

Instalacja certyfikatu SSL nie jest kosztowna, a w znaczący wpłynie na bezpieczeństwo Twojej strony. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania, co do wyboru odpowiedniego rodzaju czy wydawcy, skontaktuj się z naszą agencją. Chętnie pomożemy Ci założyć kłódkę! 🙂

Powrót do postów

Newsletter

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK