e-Commerce

Magento 2 – sklep internetowy od podstaw

Zakładasz własny sklep internetowy? Zastanawiasz się, który silnik e-commerce będzie najskuteczniejszy? Poznaj platformę Magento.

Patrycja Lewandowska

Patrycja Lewandowska

12.10.2018

Udostępnij

Magento - co to jest?

Na silniku Magento działa ponad 10% wszystkich sklepów internetowych na świecie. To platforma sprzedażowa, która oferuje sprzedawcom online możliwość prowadzenia e-sklepów o rozbudowanej strukturze i asortymencie. Oprogramowanie wyposażone jest w narzędzia marketingowe, które umożliwiają szybką obsługę klientów, jak również realizację dużej ilości zamówień, płatności oraz dostaw.

Szeroki asortyment? Wybierz Magento

Oprogramowanie dedykowane jest firmom, które posiadają w ofercie szeroki asortyment produktów lub planują go sukcesywnie rozbudowywać. Platforma, dzięki modułowej budowie oraz dostępnym pluginom, pozwala na automatyzację i dopasowywanie procesów sprzedażowych do potrzeb firmy. Umożliwia np. automatyczne wystawianie FV w programie księgowym, ciągłą synchronizację zamówień z magazynami czy generowanie listów przewozowych dla kurierów.

*pluginy – wtyczki, proste w obsłudze narzędzia, dzięki którym użytkownicy mogą ulepszać i rozwijać stronę internetową o nowe funkcje.

Skuteczne moduły

Modularna struktura Magento 2 pozwala na tworzenie zaawansowanych integracji z zewnętrznymi systemami (np. DPD, InPost, PayU, Przelewy24, PayPal, Subiekt i wieloma innymi).

Szereg opcji konfiguracyjnych pozwala na dopasowanie systemu do potrzeb klientów, a także zespołu obsługującego e-sklep. Przekłada się to bezpośrednio na ich zadowolenie z szybkiej realizacji zamówień oraz większą ilość produktów w koszykach. To dla Ciebie idealne połączenie – wzrost zysków oraz obniżenie kosztów.

Magento 2 pozwala na zarządzanie stanami magazynów w różnych lokalizacjach, obsługi wielu sklepów z poziomu jednego panelu, prezentowanie asortymentu w kilku językach i wiele więcej.

To jedyny tak rozwinięty silnik na światowym rynku e-commerce, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność.

Instalacja Magento

Potęgą Magento jest jego potencjał skalowania. Odpowiednio zaplanowana implementacja silnika sprawi, że Twój sklep będzie gotowy na wyzwania rynku e-commerce przez wiele lat. Początkowa faza projektu jest kluczowa dla przyszłego sukcesu. Upewnij się, że na tym etapie Twoimi doradcami są doświadczeni eksperci.

Zalety Magento

Najpopularniejsze sklepy internetowe działają na Magento. Co przemawia za popularnością i przewagą oprogramowania na rynku?

  • darmowy i funkcjonalny silnik
  • zaawansowana modułowość
  • stała synchronizacja zamówień w czasie rzeczywistym
  • obsługa kilku sklepów w jednym panelu zarządzania
  • intuicyjny interfejs administracyjny, dopasowany do indywidualnych potrzeb
  • elastyczna architektura, system sprzedażowy można rozbudowywać
  • możliwości optymalizacji kodu pod kątem SEO
  • wysoki poziom bezpieczeństwa
  • obsługa wielu walut

Nasze sklepy na Magento

Zobacz sklep internetowy, który uruchomiliśmy dla marki Volcano.

Wdrożyliśmy system Magento 2, rozbudowując platformę o unikalne rozwiązania mające zapewnić klientom kompleksową obsługę. Wprowadziliśmy integrację platformy m.in. z InPost, PayU, systemem mailingowym Freshmail oraz Facebookiem.
Transakcje przeprowadzane są szybko, wygodnie i bezpiecznie. Konsumenci finalizując swój zakup, wybierają spośród szerokiego wachlarza metod dostawy i płatności. Po złożeniu zamówienia, na bieżąco śledzą status jego realizacji.

Zobacz więcej naszych realizacji w portfolio 052b.

Właściciele sklepów internetowych, opartych na Magento, każdego roku zarabiają ponad 50 miliardów dolarów za ich pośrednictwem. Oprogramowanie jest wyróżniane przez branżowych ekspertów, jak i społeczność, m.in. w rankingu Internet Retailer US Top 1000, Internet Retailer Europe 500, czy Internet Retailer B2B 300.

 

Powrót do postów

Newsletter

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Polityka prywatności

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK