e-Commerce

Sklep internetowy Magento 2 – Największe zalety silnika

Chcesz stworzyć e-sklep o rozbudowanej strukturze, bogatej ofercie sprzedażowej i intuicyjnej obsłudze administracyjnej? Koniecznie wybierz Magento 2.

Patrycja Lewandowska

12.10.2018

Udostępnij

Magento to silnik e-commerce do zadań specjalnych. Doskonale sprawdzi się podczas obsługi dużych sklepów internetowych zorientowanych na realizację nawet tysięcy zamówień dziennie. Jeśli zamierzasz prowadzić rozbudowaną platformę handlową z dziesiątkami tysięcy produktów, Magento będzie dobrym wyborem.

Prowadząc działalność mającą szerokie perspektywy rozwoju, już na starcie zastanów się nad doborem silnika e-commerce. Wybierając kompleksowe Magento 2, unikniesz marnowania budżetu na późniejszą aktualizację strony i oprogramowania. Upewnij się, że powierzając komuś stworzenie sklepu, masz do czynienia z doświadczonymi ekspertami. Wtedy nie musisz się martwić o błędy w planowaniu i wdrażaniu rozwiązań.

Sukces platformy potwierdzają statystyki. Zależnie od prowadzonych badań, 10-30% wszystkich sklepów internetowych na świecie korzysta z tego rozwiązania. Mimo że na rynku istnieje mnóstwo platform stworzonych do obsługi dużych sklepów internetowych, Magento 2 jest wybierane przez większość właścicieli e-biznesów.

Skalowalny biznes możliwy dzięki Magento

Silnik został skonstruowany w taki sposób, aby sprawdzić się zarówno przy wielkich biznesach, jak również w przypadku mniejszych sklepów internetowych. Jeśli zakładasz sukcesywny rozwój oferty, to proponujemy od razu rozpocząć przygodę z Magento.

Jeśli uważasz Magento za kolosa, który nadmiernie obciąży sklep – pamiętaj, że stabilność to jedna z najważniejszych zalet silnika. Indeksowanie nawet tysięcy produktów nie spowoduje spowolnień po stronie klienta.

Dlaczego warto założyć sklep na Magento?

Rozpoczynając swoją przygodę z e-handlem, większości przedsiębiorców wydaje się, że proces wzrostu biznesu będzie powolny i zrównoważony. Czasami dzieje się inaczej – faza rozkwitu przychodzi nagle, np. za sprawą dobrze zoptymalizowanych działań reklamowych.

Wtedy trzeba działać szybko i przebudować sklep, aby zwiększyć jego przepustowość. Jednak można o tym pomyśleć wcześniej i już na etapie planowania biznesu poszukać rozwiązania przygotowanego na ewentualny skok popularności marki.

Na rynku istnieje wiele platform pod sklepy internetowe, dlatego na początku trudno podjąć właściwą decyzję. Mamy do wyboru liczne modele abonamentowe typu SaaS oraz rozwiązania open source. Te ostatnie mają najbardziej rozbudowany system wspierania przez ludzi z branży. Każdego miesiąca powstają nowe rozszerzenia dedykowane Magento, dzięki którym usprawnisz działanie sklepu.

Pluginy rozszerzają zakres możliwości podstawowej wersji oprogramowania, więc warto z nich korzystać. Jednak rozwój Magento to nie tylko nowe wtyczki. Programiści zajmują się również naprawianiem błędów i usprawnianiem dotychczasowych rozwiązań.

Magento zawdzięcza swoją popularność uniwersalności i wydajności, co przy tak rozbudowanej platformie nie wydaje się być oczywiste. Oprócz tego jest dostępna w wielu językach i można ją zintegrować z większością systemów wspierających sprzedaż w internecie, np. z systemami płatności.

Największe zalety Magento

  • Trudno zliczyć istniejące funkcjonalności i rozszerzenia, które możesz zaimplementować do sklepu opartego na Magento. Wystarczy nawiązać współpracę z doświadczonym zespołem programistów, aby wykorzystać szerokie możliwości platformy.
  • Magento posiada intuicyjny interfejs. Po zapoznaniu się z panelem możesz w podstawowym zakresie samodzielnie zarządzać sklepem. Oprócz rozbudowanego systemu analizy danych, raportowania czy zarządzania produktami, platforma posiada wersję mobilną.
  • W ostatnich latach chyba każdy słyszał coś o SEO. Choć pozycjonowanie stron to długotrwały i złożony proces, Magento wiele ułatwia. Platforma oferuje zaawansowane rozwiązania optymalizacyjne dostępne dla e-commerce. Narzędzia widoczne w Marketplace przydadzą Ci się podczas podstawowej optymalizacji sklepu. Można również zaimplementować wtyczki pomocne przy bardziej złożonych działaniach.
  • Platforma cechuje się znacznie większą wydajnością niż inne rozwiązania open source dostępne na rynku.
  • Platformę można połączyć z szeregiem narzędzi analitycznych wspierających działanie biznesu internetowego. Możesz na bieżąco monitorować ruch, a także zachowania użytkowników na stronie sklepu.

Skuteczne moduły Magento 2

Modularna struktura Magento 2 pozwala tworzyć zaawansowane integracje z zewnętrznymi systemami (np. DPD, InPost, PayU, Przelewy24, PayPal, Subiekt i wieloma innymi).

Połączysz sklep z rozszerzeniami, które pozytywnie wpłyną na jego funkcjonowanie i w dalszej perspektywie przyczynią się do wzrostu liczby klientów. Oprócz możliwości połączenia sklepu z systemem ERP i CRM, zintegrujesz go z popularnymi mediami społecznościowymi.

Szereg opcji konfiguracyjnych pozwala na dopasowanie systemu do potrzeb klientów, a także zespołu obsługującego e-sklep. Przekłada się to na zadowolenie konsumenta z szybkiej realizacji zamówień oraz większą ilość produktów w koszykach.

Magento 2 pozwala zarządzać stanami magazynów w różnych lokalizacjach. Ponadto możesz obsługiwać wiele sklepów z poziomu jednego panelu czy prezentować asortyment w kilku językach. To jedyny tak rozwinięty silnik na światowym rynku e-commerce.

Nasze realizacje

Odpowiednio zaplanowana implementacja silnika sprawi, że Twój sklep będzie gotowy na wyzwania rynku e-commerce przez wiele lat. Pamiętaj, że etap projektowania witryny jest kluczowy w kontekście funkcjonowania biznesu w przyszłości.

Współpracując z marką Volcano wdrożyliśmy Magento 2, rozbudowując platformę o unikalne rozwiązania mające zapewnić klientom kompleksową obsługę. Wprowadziliśmy integrację z InPost, PayU, systemem mailingowym Freshmail czy Facebookiem.

Transakcje przeprowadzane są szybko, wygodnie i bezpiecznie. Konsumenci finalizując zakup, wybierają spośród szerokiego wachlarza metod dostawy i płatności. Po złożeniu zamówienia na bieżąco śledzą status przesyłki.

Z kolei, dla firmy CBT przygotowaliśmy sklep i platformę B2B ułatwiającą składanie zamówień bez kontaktu z handlowcami. Do zrealizowania projektu również wykorzystaliśmy platformę Magento.

Nasz klient zakładał dynamiczny rozwój działalności, dlatego zaproponowaliśmy integrację sklepu z zewnętrznymi narzędziami umożliwiającymi skalowanie biznesu w przyszłości.

Praca z Magento pozwoliła nam wykształcić pewne wzorce, według których działamy. Dzięki temu dzisiaj możemy optymalizować rozwiązania i dopasowywać je do konkretnych wymagań klientów. Jeśli możemy Ci jakoś pomóc, zachęcamy do kontaktu.

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na zbudowaniu skalowalnego biznesu, to zacznij od solidnych fundamentów. Wybór odpowiedniej platformy pod e-sklep jest kluczowy w kontekście późniejszej pracy. Wybierając Magento masz pewność, że usługa będzie wciąż rozbudowywana i optymalizowana. Dzięki temu Twój biznes będzie się cieszył stabilnym wzrostem.

Właściciele sklepów internetowych opartych na Magento każdego roku zarabiają ponad 50 miliardów dolarów. Oprogramowanie jest wyróżniane przez branżowych ekspertów i społeczność użytkowników. Platforma zwyciężała w wielu rankingach, m. in. Internet Retailer US Top 1000, Internet Retailer Europe 500, czy Internet Retailer B2B 300. Jak najszybciej dołącz do grona zadowolonych użytkowników Magento.

Powrót do postów

Newsletter

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Polityka prywatności

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK