Powrót
Strona www

Port lotniczy Bydgoszcz

Projekt oraz wdrożenie

Klient

Od 1998 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. obsłużył ponad 4 miliony pasażerów, a w ostatnich latach spółka znajduje się w fazie dynamicznego wzrostu. Otwieranie nowych połączeń oraz rozszerzanie oferty obecnych przewoźników powoduje, że bydgoskie lotnisko wybiera coraz więcej pasażerów. Rozwój ten organicznie zrodził potrzebę stworzenia nowej strony internetowej.

Celem projektu było wzmocnienie wizerunku portu lotniczego oraz przedstawienie go jako nowoczesny i przyjazny. Kluczowe było pozytywne wpłynięcie na satysfakcję oraz zadowolenie z obsługi klienta. Z tego względu skupiliśmy się na stworzeniu szeroko dostępnej i użytecznej strony www.

Strona www

Projekt makiety zakładał zaaranżowanie treści oraz funkcjonalności witryny, dostosowanie do urządzeń mobilnych i desktopowych, opracowanie nowego Key Visual oraz stworzenie przejrzystego i funkcjonalnego interfejsu.

W przypadku realizacji, które rewolucjonizują kod źródłowy strony, regres wejść organicznych jest nieunikniony. Jednak można ograniczyć spadki do minimum, starając się odnaleźć wszystkie nieistniejące linki i zastąpić je nowymi połączeniami. Z tego względu zaraz po uruchomieniu strony wykonaliśmy m.in. przekierowania 301. Zależało nam na jak najszybszym odbudowaniu pozycji PLB w wyszukiwarce Google.

Architektura informacji

Tworząc architekturę informacji skupiliśmy się na zaprojektowaniu intuicyjnego układu treści. Chcąc zwiększyć użyteczność witryny, skróciliśmy ścieżki dostępu do poszczególnych sekcji. Przeprowadziliśmy migrację treści ze starej strony na nową. Zaprogramowaliśmy specjalny importer danych, dzięki któremu przenieśliśmy obszerną sekcję zawierającą niemal 500 aktualności oraz wpisy informacyjne dla pasażerów.

nowa architektura informacji - przejrzysty układ treści na stronie www
standardy wcag - szeroki dostęp do treści, kontrast na stronie www

Standardy WCAG

Jednym z założeń projektu było spełnienie wytycznych prawnych dotyczących szerokiej dostępności treści internetowych. Mając świadomość, że PLB to spółka państwowa, położyliśmy nacisk na dostosowanie nowej witryny do standardów WCAG.

Strona może być wyświetlana w wersji kontrastowej, jak również z powiększonym tekstem, co znacznie ułatwi korzystanie z niej osobom niepełnosprawnym i starszym. Witryna dopasowuje się do użytkowników utrzymując wysokie walory estetyczne.

Mobilna wersja strony www

Zadbaliśmy o ekspozycję kluczowych funkcjonalności. Projekt mobilnej wersji witryny zakładał dostęp do najważniejszych informacji w obrębie pierwszego widoku – zaraz po załadowaniu strony. Jeśli podróżny będzie w pośpiechu szukał informacji o locie albo zechce uzyskać kontakt z infolinią, wystarczy, że sięgnie po smartfona i wejdzie na stronę PLB.

Pierwszy widok na stronie głównej zawiera wszystkie najważniejsze dane – tablica przylotów i odlotów aktualizowana w czasie rzeczywistym, wyszukiwarka połączeń, informacje o sposobach dojazdu na lotnisko, rozkład lotów, dane o dostępności miejsc parkingowych, jak również możliwość szybkiego kontaktu z infolinią.

Witryna bydgoskiego portu lotniczego umożliwia użytkownikowi sprawdzenie stanu pogody w wybranej destynacji obsługiwanej przez lotnisko. Dane na ten temat są pobierane dynamicznie z serwera pogodowego.

Synchronizacja z tablicą lotów lotniska.

Czy możliwe jest zmieszczenie w kieszeni całej tablicy lotów? Planując nowe funkcjonalności dla bydgoskiego lotniska postawiliśmy sobie taki cel i udało nam się go zrealizować. Chcąc zwiększyć satysfakcję i zadowolenie podróżnych, zaprojektowaliśmy tablicę lotów aktualizowaną w czasie rzeczywistym dostępną z poziomu strony internetowej.

Informacje są pobierane z Polskiego Systemu Lotów, który gromadzi szczegółowe dane na temat połączeń ze wszystkich lotnisk w kraju. Nowa witryna PLB – jako jedna z nielicznych w Polsce – udostępnia podróżnym tak szczegółowe informacje o statusie połączenia. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie nie muszą szukać tablicy lotów na terenie terminala. Wystarczy wejść na stronę PLB i z dowolnego miejsca sprawdzić aktualny status połączenia.

responsywna strona internetowa, wysoka mobilność

Podsumowanie

W ostatecznym rozrachunku nasze działania przyczyniły się do zwiększenia satysfakcji klientów z kontaktu z marką Port Lotniczy Bydgoszcz.

Dzięki owocnej współpracy z klientem udało nam się zrealizować postawione cele. Efektem naszych działań jest w pełni responsywna i funkcjonalna strona internetowa, na której znalezienie najważniejszych komunikatów jest możliwe nawet w pośpiechu, podczas podróży na lotnisko.

Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Współczesny biznes rozwija się między innymi dzięki dobrze zaprojektowanym stronom internetowym. Jeśli Tobie również zależy na zadowoleniu klientów, zgłoś się do nas. Chętnie pomożemy Ci rozwinąć skrzydła!

052b Project Manager

Spodobał Ci się projekt? Szukasz Pomocy?
Napisz do nas

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Polityka prywatności

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK