Porady

Skąd czerpać wiedzę o marketingu?

Zastanawiasz się, jak prowadzić biznes online? Typujemy najlepsze źródła wiedzy o marketingu.

Patrycja Świątek

Marketing Manager
15.07.2016

Udostępnij

Biblia marketingowca

Wydanie książki nie stanowi dziś większego problemu. Na rynku znajduje się mnóstwo „słabych” pozycji, które nie przekazują żadnej praktycznej wiedzy. Stara zasada, nie oceniaj książki po okładce, chyba nigdy nie straci na aktualności. Zaufaj nam, jedna zła lektura może naprawdę zaszkodzić, zwłaszcza na początku. Wydzieliłeś już budżet na zakup książek, które poszerzą Twoją wiedzę o marketingu? Cóż, może najpierw zaczerpnij opinii znajomych, którzy siedzą w branży albo przeczytaj kilka recenzji?

Możesz też wybrać nasz typ, czyli „Marketing” Philipa Kotlera – to „Biblia” każdego marketingowca. Słuszny rozmiar lektury może, co prawda zniechęcać, ale stanowi praktyczne kompendium wiedzy. Zresztą, czytanie zawsze można podzielić na kilka miesięcy. Skoro już jesteśmy przy obszernych tytułach „Biblia e-biznesu” Macieja Dutko warto mieć na swojej półce.

 

 

Portale internetowe

W internecie jest wszystko, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Codzienna prasówka, takich portali jak http://nowymarketing.pl/, http://www.proto.pl/ czy https://marketingprzykawie.pl/ nie zaszkodzi. Ba! Może nawet zainspirować do działania. Na stronach znajdziesz ciekawe artykuły, świetne przykłady akcji marketingowych i informacje o szkoleniach.

 

 

Blogi o marketingu

Marketer musi dużo czytać, żeby nadążać za nowościami i trendami w branży. Blogi to miejsca pełne interesujących tekstów i inspiracji. Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę na temat copywritingu, content marketingu lub SEO? A może interesują Cię zagadnienia związane z PR? Poniżej typujemy polskie blogi o marketingu, które warto mieć w ulubionych.

  1. http://hatalska.com/
  2. https://arturjablonski.com/
  3. https://paweltkaczyk.com/
  4. https://jakoszczedzacpieniadze.pl/
  5. http://czaplicka.eu/
  6. http://jasonhunt.pl/
  7. http://dworzynska.com/

Raporty

Raport to źródło rzetelnej wiedzy, wspartej badaniami. Co jakiś czas na stronie http://interaktywnie.com/ pojawiają się wyniki aktualnych badań przeprowadzonych w branży marketingowej. Chciałbyś zostać ninja Social Media? Pilnuj raportów Sotrendera . Na stronie co miesiąc znajdziesz zestawienie działalności marek na Facebooku, Instagramie, Twitterze, czy YouTube.

Prasa branżowa

To kolejne źródło wiedzy. Znajdziesz ją bez problemu w większych salonach prasowych. Brief, Marketer+,, Sprawny Marketing – w tych magazynach na pewno znajdziesz dużą dawkę informacji, niepozbawioną ciekawych przykładów.

Powrót do postów

Newsletter

Kontakt

Napisz lub zadzwoń do nas
żeby omówić Twój następny projekt

(+48) 533 908 052

office@052b.com

Polityka prywatności

Nasza strona używa ciasteczek.
Czytaj więcej OK