Back
Rockfield

Rockfield

Projekt oraz wdrożenie strony mobile first dewelopera premium.

Problematyka oraz cele

Potrzeba stworzernia strony internetowej mobile first wynikła z charakterystyki grupy docelowej, której najczęstrzym sposobem przeglądania sieci jest wykorzystywanie w tym celu urządzeń mobilnych takich jak telefon lub tablet. Projektowanie strony od wersji na telefon pozwoliło wprowadzić nowsze standardy mobilnego UX, które wcześniej były uzależnione od responsywności wersji desktop.

W wersji desktop, strona nie traci na funkcjonalności wersji mobilnej. Poruszanie się po treściach oraz wyszukiwanie ofert nie zmienia się dzięki czemu zachowany jest spójny UX w momencie gdy użytkownik korzysta z różnych urządzeń.

Wyszukiwarka ofert

Standardowa wyszukiwarka mieszkań została uproszczona do jednego parametru. Zakres wyznaczany jest za pomocą intuicyjnego suwaka, szczególnie często wykorzystywanego mobilnie.

Nawigacja

Częstym zabiegiem na stronach deweloperów było stosowanie podwójnego menu (oddzielnego dla dewelopera oraz dla inwestycji). Komplikowało to znacznie nawigację na urządzeniach mobilnych. Zastosowanie skrótu pozwoliło odseparować brand od stron inwestycji zachowując możliwość szybkiego powrotu do strony początkowej dewelopera.

Optymalizacja mobile first

Odpowiednie skompresowanie materiałów graficznych oraz oszczędność w stosowaniu skomplikowanych rozwiązań programistycznych. pozwala na szybkie ładowanie się strony mobilnie oraz swobodniejszą nawigację. Szybkość działania jest kluczowa dla konwersji mobilnych wersji stron internetowych.

References

Do you like the project? Do you need help?
Write to us

Contact

Write or call us
to discuss your next project

(+48) 533 908 052

office@052b.com

We use cookies.
More OK